81 ilde 71 bin personelle “Huzur Türkiye Güven Uygulaması-5”

EGM’den yapılan açıklamaya göre; Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince bu akşam ülke genelinde stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğunlukla bulundukları umuma açık yerlerde Huzur Türkiye Uygulamalarının 5’incisinin gerçekleştirildi.

EGM’nin koordinesinde yurt genelinde belirlenen 6 bin 905 noktada gerçekleşen uygulamaya; 43 bin 493 Emniyet, 27 bin 626 Jandarma ve 586 Sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 71 bin 705 personel, 13 bin 348 ekip (13 bin 240’ı kara, 16’sı hava ve 92’si deniz) ve 374 dedektör köpek katıldı.

Ankara’da bin personelle uygulama gerçekleştirildi

Ankara’da gerçekleşen yol ve umuma açık uygulamalarda bin personel görev yaptı. Şehrin çeşitli noktalarında görev alan ekipler, şüpheli gördükleri araç ve şahısları didik didik aradı. Umuma açık alanlarda gerçekleşen uygulamalarda ise ekipler, Ankara’nın çeşitli noktalarındaki eğlence mekanlarında çalışma gerçekleştirdi. Altındağ ilçesinde bulunan Rüzgarlı Caddesi üzerindeki eğlence mekanlarına uygulamaları yoğunlaştıran ekipler, mekanlardaki çalışanların ve müşterilerin üzerlerini aradı ve kimlik kontrolü yaptı.

Bir önceki yazımız olan Başkent semalarında ay yıldızlı görsel şölen başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir