Altındağ’da engelliler ağaç dikti

Dezavantajlı gruplara yönelik projeleri ile dikkat çeken Altındağ Belediyesi, engelli bireylerin katılımı ile ağaç dikme etkinliği düzenledi. Farklı engelleri bulunan 30 kişi ile Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte 30 çam ağacı dikildi. İşitme engelli Arzu Çilingir, annesi ile birlikte katıldığı etkinlikte çok mutlu dakikalar geçirdiğini belirtti. Önce kendi elleriyle ağacını diken Arzu Çilingir, daha sonra diktiği fidanı suladı. Arzu Çilingir’in annesi, “Kızımın da artık hayatta bir dikili ağacı var. Gerçekten bu günü ikimiz de hiç unutmayacağız. Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezine gelerek ağacımızla sürekli ilgileneceğiz“ dedi.

Ağaç diken Bilge Çoban ise annesinin yardımıyla duygularını şöyle aktardı:

“Bugün çok mutluyum. Hayatımda ilk defa ağaç dikiyorum. Artık benim de bir ağacım var. Sık sık gelip ağacıma bakacağım. Onu sulayacağım. O ağaç büyüyecek. Çiçek açacak. Bugün benim için çok güzeldi. Altındağ Belediyesine teşekkür ederim. ”

Bir önceki yazımız olan Yaşar, Voleybol Federasyonu’nu ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir