Ankara Kalkınma Ajansı Hestourex Dünya Sağlık Spor Turizmi Fuarı’nda

Ankara Kalkınma Ajansının da katılımcı olarak yer aldığı Hestourex Dünya Sağlık Spor Turizmi Fuarı, Antalya’da kapılarını 6 Nisan 2017 tarihinde ziyaretçilere açtı. Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen fuar, Antalya Expo Center’da 9 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecek. Uluslararası düzeyde kimliği ile öne çıkan fuarda önemli sağlık kurum ve kuruluşları çalışma alanları ile ilgili bilgilendirme yapıyor. Ankara Kalkınma Ajansı da, fuara bölgesel tanıtım, Ankara’da yer alan hastaneler, medikaller, oteller ve termal otellerin tanıtımlarını sağlamak amacıyla katılım sağladı. Ankara Kalkınma Ajansı, fuarda Carotis Medical Travel, Özel Koru Hastanesi, Anatolia Doctors Group, Özel Ankara Umut Hastanesi, Doktorun Oteli, Grannos Thermal Hotel ve Prestige Thermal Hotel ile birlikte yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen fuarın açılışı Bakan Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapıldı. Açılışta konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye aldığı turist sayısı bakımından dünyada ilk 7’dedir. Antalyamız da, İstanbulumuz da öyle. Biz artık kitlesel turizmin yanında sağlık, spor, her türlü alternatife, yani karavan turizminden, Kadir’in ağaç evlerinden doğa turizmine kadar her türlü turizmi, güzelliklerimizi ve zenginliklerimizi yurt içi ve dışından gelen tüm konuklarımıza sunmak istiyoruz diye konuştu.

Spor turizminde de çeşitliliği artırmanın gerekliliğine vurgu yapan Çavuşoğlu, sporun her türlüsünün düzenleneceği tesisler kazandırdıklarını söyledi. Çavuşoğlu, Bu buluşmada bu yıl 10 milyar liranın üzerinde, kısa vadede de 150 milyar liralık anlaşmanın gerçekleşmesini bekliyoruz. Bu kongre süresince tedaviler konuşulacak. 2 binden fazla akademisyen fuara katılıyor ve tecrübelerini burada paylaşıyor. 40 bin ikili iş görüşmesi bekliyoruz. 2017 yılı içerisinde sadece Antalya’da 20 uluslararası spor turnuvasının yapılmasını bekliyoruz ifadelerini kullandı.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ise fuarla ilgili şunları söyledi:

“Böylesi geniş katılımlı bir fuarda yer almak Ajansımız ve Ankaramız açısından son derece önemli. Bildiğiniz üzere Ankara Türkiye’nin en büyük sağlık tesislerine ve termal turizm konusunda da hatırı sayılır bir deneyime sahip. Bu bilgi ve deneyimimizi uluslararası katılımlı platformlarda yer alarak tanıtmaya çalışıyoruz. Bu tür etkinliklere katılmaya devam edeceğiz.”

Bir önceki yazımız olan Pursaklar’a 700 metrelik bisiklet yolu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir