Bakan Kaya’dan koruyucu aileler ile ilgili habere tepki

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Polis Eşleri Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen 81 ilin yöresel ürünlerinin sergilendiği ‘Gıda ve Dayanıklı Tüketim Ürünleri’ kermesine katıldı. Bakan Kaya kermeste ‘Koruyucu ailelerden erkek çocuğu olan ailelere kız, kız çocuğu olanlara ise erkek çocuğu verilmiyor haberlerine’ ilişkin soruyu yanıtladı.

Koruyucu ailelerle ilgili ’erkek çocuğu olan ailelere kız, kız çocuğu olanlara ise erkek çocuğu verilmiyor’ iddia ve haberlerinin doğru olmadığını söyleyen Kaya, “Bu iddialar doğru değil, koruyucu aile olarak vereceğimiz evlatların ailelerini tek tek inceliyoruz. Verilen proje aile örneklerine bakarsanız bunun doğru olmadığını göreceksiniz. Nasıl ki bir evde erkek ve kız çocuk beraber büyüyorsa proje ailelerimizde de erkek çocuğu olup kız evlat verdiğimiz birçok aile bulunmaktadır. Bu haber tamamen gerçek dışıdır. 5 bin üzerinde çocuğumuz koruyucu ailenin yanında bunlar incelendiğinde haberin gerçek dışı olduğu görülecektir. Sosyal hizmet uzmanları ile ailelerin yanında çocukların uyumunu düzenli olarak izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Çankaya’da atıklar fidana dönüşüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir