Büyükşehir’den Hıdırlıktepe’de temizliğe devam

Büyükşehir Belediyesinin Altındağ ilçesinde gerçekleştireceği proje gereği, 200 metruk yapının daha yıkımı gerçekleşiyor.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Tahliye ve Yıkım Şubesi Müdürlüğü ekipleri, bu sabah erken saatlerde Hıdırlıktepe, Atıfbey ve Yıldırım Beyazıt bölgelerinde bulunan 200 kadar metruk yapının yıkımına başladı. Gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede yıkım sırasında çevreye toz yayılmaması için itfaiye ekiplerince sulama yapıldı. Yıkım çalışmalarına Başkent EDAŞ ve ASKİ ekipleri de teknik destek sağlarken, Ankara Emniyet Müdürlüğü güvenlik birimleri de yıkım ekiplerinin güvenli bir şekilde çalışması için önlem aldı. 3 gün sürecek çalışmalar sonucu 200 kadar yapının yıkımı gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin modern şehircilik anlayışına uygun, alt yapısı güçlü, sosyal ve kültürel mekanlar, modern konutlar, parklar ve peyzaj alanlarıyla donatılacak bir kentsel dönüşüm uygulamasıyla, bölgenin tarihi ve kültürel dokuya uygun, sağlıklı bir görünüme dönüşmesi amaçlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şener: başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir