Çankaya’da ihtiyaç sahibi vatandaşa ücretsiz bayram temizliği

Çankaya Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi Evde Temizlik Birimi ekipleri, Anadolu kültürünün bir parçası olan bayram temizliğinde de ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek veriyor. Ekipler, periyodik olarak sürdürdükleri evde temizlik hizmetini her bayram öncesi yoğunlaştırıyor. Sosyal yardımlar konusunda dezavantajlı kesimlere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara öncelik veren Çankaya Belediyesi, bayram öncesi evde temizlik hizmetlerini artırdı.

Kendisiyle ilgilenecek bir yakını bulunmayan hasta ve yaşlı kişiler ile geliri ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara verilen evde temizlik hizmetinin amacı, Anadolu kültürünün bir parçası olan bayram temizliğinin yerine getirilmesine yardımcı olmak. Belediye ihtiyaç sahibi kişilere düzenli olarak verdiği hizmeti, bayram öncesi dönemlerde daha da artırıyor. Evde temizlik hizmeti kapsamında vatandaşlara kişisel bakım hizmeti de veriliyor. Saç, sakal tıraşı, el ve ayak bakımı işlemlerini içeren hizmet ücretsiz olarak veriliyor. Çankaya’da yaşayan vatandaşların yararlandığı hizmet, başvurusunu yapan ihtiyaç sahiplerine düzenli aralıklarla hizmet veriyor. Çankaya Belediyesi kadın temizlik işçilerinden oluşan evde temizlik ekibi evin kapı, cam, halı silme, süpürme, toz alma gibi komple temizliğini gerçekleştiriyor. Belediyenin bu hizmetinden yararlanan ihtiyaç sahipleri, karşılığında hiçbir ücret ödemiyor.

Bir önceki yazımız olan Mamak’taki mahalle iftarları dostluğu pekiştiriyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir