Sigorta acenteleri KOBİ kapsamına alındı

Sigorta acentelerinin 20 yıllık hayali bir günde gerçek oldu” dedi.

ATO’nun girişimleri sonuç verdi ve sigorta acenteleri KOBİ kapsamına alındı. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’nin dünkü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. ATO Başkanı Baran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyareti sırasında sigorta acentelerinin KOBİ statüsüne alınması konusunda destek istediğini hatırlatarak, “Sayın Başbakanımızın, hemen bizim yanımızda soyadı gibi yıldırım hızıyla verdiği talimat neticesinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız gerekli düzenlemeyi yaptı. Sigorta acentelerinin 20 yıllık hayali bir günde gerçek oldu” ifadelerini kullandı.

16 bin sigorta acentesi KOSGEB desteklerinden faydalanabilecek

Sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınması kararı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye teşekkür eden Baran, karar sayesinde Türkiye genelinde 16 bin sigorta acentesinin KOSGEB desteklerinden faydalanabileceklerini kaydetti. Baran, şunları kaydetti:

“Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü olmak üzere tüm kabine üyelerine şahsım ve üyelerim adına teşekkürlerimi sunarım. Üyelerimizin sorunlarını aktardığımızda çözüm üretilmesi bizim geleceğe yönelik umutlarımızı daha da artırıyor.”

Konuyu gündeme getiren ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesine de teşekkür eden Baran, sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınmasının sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Çalınan 3 tablo Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir