Sincan Belediyesinden yeşil Sincan seferberliği

Fidanların dağıtımını bizzat gerçekleştiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Fatih Şahin de eşlik etti. Başkan Tuna, “Gelecek nesillere havası temiz, oksijeni bol bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Sincan Belediyesi olarak biz çevre bilinci yerleşmiş, modern ve yeşil bir gelecek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Geleceğiniz için bir fidan da siz dikin” sloganı ile yola çıkan Sincan Belediyesi, Ankara Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla bu sene de vatandaşlara 15 bin ücretsiz fidan dağıttı. Ücretsiz fidan dağıtımına 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Fidan dağıtırken bir yandan da vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tuna, vatandaşlara doğanın korunmasında ve yeşil alanın ehemmiyetinden bahsetti. Başkan Tuna “Hayatın idamesi için toprak ve suyun varlığı elzemdir. Toprak ve suyun kaynağı ise ormandır. Ormanlarımız geçmişten devraldığımız ve gelecek nesillere devretmekten sorumlu olduğumuz en önemli hazinemizdir. Peygamber Efendimiz, ‘kıyamet kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikin’ demiş. Bizler bu desturla hareket etmeliyiz diye konuştu.

Doğa gençlere kuvvet, yaşlılara hikmet verir

Sincan’ın yeşillenmesi için önemli çalışmalara imza atan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ormansız bir vatanın çöl olduğunun altını çizdi. Başkan Tuna sözlerine şöyle devam etti:

“Doğayı koruyan yeşile saygı duyan kültürün mirasçılarıyız. Sadece kendimiz için değil, başka canlılar için de ağaçlar çok önemli. Genç nesillere ağaç dikmenin önemini ve nasıl aşılanacağını göstermemiz ve onlara örnek olmamız gerekiyor. Çünkü gençler bizlerden görecek ve onlar da bir sonraki kuşağa bunu aktaracaktır. Unutmayalım ki doğa, gençlere kuvvet, yaşlılarımıza da hikmet verir.”

Geçtiğimiz yıl toplam 72 bin fidanı toprakla buluşturan Sincan Belediyesi, son 8 yılda 1 milyon 369 bin 357 metrekarelik alanı yeşile dönüştürdü. Yeşillendirme çalışmalarına devam eden Sincan Belediyesi, Lale Meydanı’nda başlayan fidan dağıtımını, Yenikent ve Temelli’de de gün boyunca devam ettirdi.

Bir önceki yazımız olan Kent Tiyatrosu Nisan’ı Çocuklara Masallar’la karşılıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir