Yenimahalle’ye Bocce sahası yapılacak

3-14 Nisan tarihleri arasında yapılacak turnuvaya Ankara genelinden 100’den fazla okul katılırken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Açılış maçını Federasyon Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan ve Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran’la birlikte yapan Yaşar, öğrencilere Yenimahalle’ye Bocce sahası kazandırma sözü de verdi.

Yenimahalle’nin merkezinde yer alan ve bir dönem madde bağımlılarının meskeni olarak ilçe halkına korku salan eski 50’nci Yıl Yetiştirme Yurdu arsasında şen çocuk sesleri yükseliyor. Başkan Yaşar’ın yoğun çabası sonrası yıkılan yurt arsasında Okullararası Bocce Turnuvası düzenlendi. Turnuvaya sponsor olan Başkan Yaşar, belediyenin spora ve sporcuya destek vermeye devam ettiğini ifade ederek, “İlçemizden başarılı sporcular yetişsin, gençler spora yönelsin, sağlıklı bireyler, sağlıklı bir toplum yetişsin diye Yenimahalle’nin dört bir köşesine spor tesisleri kazandırıyoruz. Sporu sağlık açısından çok önemsiyorum. Ayrıca gençler spor sayesinde zararlı alışkanlıklardan uzak duruyor. Gençlere sporu sevdirmek, onları spora yönlendirmek bizim görevimiz. Size hak ettiğiniz ortamı sunacağız. İlçemizin bir noktasına Bocce sahası yaparak sizlerin hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyacağım” dedi.

14 Nisan’a kadar devam edecek turnuvada öğrenciler, dereceye girmek için ter dökecek. Dereceye giren okullar Türkiye Bocce Şampiyonası gruplarına katılmaya hak kazanacak. Alanı Bocce sporuna uygun hale getiren ve öğrenciler için dinlenme alanları kazandıran belediye, turnuvaya yiyecek ve içecek desteği de sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Yenimahalle’nin taksi durakları modernleşiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir