15 Temmuz formasıyla maça çıktılar

Kahramankazan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilçedeki ortaokullar arasında futbol turnuvası düzenlendi. 6 okul takımın katıldığı turnuvada Kahramankazan Ortaokulu öğrencilerinden oluşan futbol takımı ilk müsabakasına 15 Temmuz’da Akıncı Hava Üssü önünde şehit olan 9 kahramanın resimlerinin olduğu formalarla çıktı.

Öğrencilerin formalarla sahaya çıkması ve saha içinde yaptığı seremoni tribünlerdeki seyircilerden de büyük alkış aldı.

Kahramankazan Ortaokulu, Fatih Ortaokulu ile oynadığı ilk maçı 6-1 kazanarak turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Kahramankazan sentetik çim sahada başlayan turnuva 11 Mayıs’ta oynanacak final müsabakalarıyla sona erecek.

Okul Müdür Yardımcısı Aysel Çalık, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Kazan halkının sergilediği kahramanlıklarla darbenin seyrini değiştirdiğini belirterek, Okullarımızda çoğunlukla şehitler köşesi var. Ben aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni de olduğum için farklı bir şey yapmak istedik ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla Kahramankazanlı şehitlerimizin resimlerinden oluşan formalar yaptırdık dedi.

Futbolun seyirci kapasitesi en yüksek olan spor dalı olması nedeniyle böyle etkinlik düzenlediklerini dile getiren Müdür Yardımcısı Çalık, şehitlerin anısının yaşatılması adına yapılan etkinliğe öğrenci ve velilerin sahip çıkmasının kendilerini ayrıca gururlandırdığını, final müsabakasına da yine bu formalarla çıkacaklarını dile getirdi.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir