Çankaya Belediyesinden yeni bir kreş daha

Bölgenin uzun süredir beklediği ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in tamamladığı Zafertepe Martı Gündüz Bakımevinin açılışına CHP Ankara İl yöneticileri, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış öncesi konuşan Başkan Taşdelen, “Çankaya Belediyesi kreşleri ile Türkiye’de marka oldu, şimdi bir yenisini daha ekliyoruz. Bölge halkımıza, çocuklarımıza, yarınlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Taşdelen, “Ne söz verdiysek yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çankaya Belediyesi yatırım programları ile ilçe belediyeleri arasında birinci sırada. Bu hizmet aşkımız ile bazı kurum ve kuruluşlar tarafından en iyi belediye seçilerek ödüllendiriliyoruz. Ama benim en büyük ödülüm halkımın sevgisi, inancı ve yüzündeki gülümsemedir. Biz halkın belediyesiyiz, halkımız neredeyse biz orada olacağız” diye konuştu.

Taşdelen, 120 çocuk kapasiteli Martı Gündüz Bakımevinin müfredatı, sınıfları, açık ve kapalı alanları ve uzman eğitmenleri ile semt sakinlerinin çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebileceğini söyledi.

Yeni bir hizmet daha geliyor

Çankaya Belediyesinin sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalara ilişkin de bilgiler paylaşan Taşdelen, Mithatpaşa Caddesi numara 52’de yer alan Çankaya Halk Sağlığı Merkezinde ücretsiz hizmet verildiğini, 4 bin yaşlıya evde bakım hizmeti sunulduğunu söyledi. Sağlık alanında önemli bir hizmetin daha başlayacağını söyleyen Taşdelen, “Sağlık Kart” ile de vatandaşların birçok özel hastaneden yüzde 50’ye varan indirim ile muayene olabileceği müjdesini verdi.

CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ise Taşdelen’e teşekkür ederek, “Her hafta yaptığı açılış ve temel atmalarla bizleri onurlandırıyor” dedi.

Togan Özliyen Gündüz Bakımevinin 5 yaş grubu çocuklarının sergiledikleri dans ve müzik performanslarının ardından Zafertepe Martı Gündüz Bakımevinin açılış kurdelesi alkışlarla kesildi.

Bir önceki yazımız olan Batuhan Yaşar: "FETÖ’nün yeni hamlesini açıklıyoruz" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir