Ertuğrul’un Ankara’daki ilk sergisi Yenimahalle’de

Akrilik boya tekniğinin kullanıldığı ve soyut figüratif anlatımlarla yapılan 29 eserin yer aldığı sergi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Resim tutkusu küçük yaşlarda başlayan ve ilk kişisel sergisini henüz 15 yaşında iken açan Tuncer Ertuğrul, Türkiye’nin pek çok ilinde açtığı sergilerle beğeni kazandı. Ressamın 7’nci sergisine Yenimahalle Belediyesi ev sahipliği yaptı. Sonsuz Sessizlik, Üç İstanbul, Haydarpaşa İstanbul, Benim Galatam gibi tablolarının yanı sıra Atatürk resimlerinin de yer aldığı sergi, Başkentli sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

Ankara’da olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Ertuğrul, Yenimahalle Belediyesine ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek, “Resim yapmak benim için bir yaşam biçimi. Resme olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı. Lise yıllarında katıldığım yarışmalarda dereceler aldım, ödüller kazandım. Daha sonraki yaşantım hep aynı kulvarda devam etti” dedi.

Açıldığı günden beri çok sayıda resim tutkununun gezdiği sergi, 10 Nisan’a kadar Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Ankaralı konuklarını bekleyecek.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir