Keçiören’de Kur’an’ı en güzel okuyan öğrenciler yarıştı

Necip Fazıl Sahnesi’nde Keçiören’deki 10 KEDEM şubesinden 10 erkek ve 10 kız öğrencinin iki ayrı kategoride yarıştığı yarışmayı Başkan Ak’ın yanı sıra veliler ve çok sayıda vatandaş izledi. Konuşmasına “Evlatlarımızın her birini ayrı ayrı tebrik edip gözlerinden öpüyorum” diyerek başlayan Mustafa Ak, bu yarışmanın KEDEM’in kuruluş amacına uygun bir faaliyet olduğunu belirterek, emeği geçen KEDEM’li öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerin gönüllerin birincisi olduğunu vurgulayan Başkan Ak, “Kur’an’dan asla uzak durmayın. Bu yarışmalar gelip geçicidir. Önemli olan Kur’an-ı Kerim’i okuyup anlamaktır. Allah’ın indinde iyi olan Kur’an’ı hayatımızda gösterebilmektir. Bugün yarışan çocuklarımızın her birisi kendi şubelerinde yapılan yarışmalarda birinci oldular. Yani aslında hepsi zaten birincidir. En güzel ödül buradaki insanların teveccühü ve alkışıdır” dedi.

Keçiören Müftülüğü görevlilerinden oluşan jüri heyetinin seçim yapmakta zorlandığı yarışmada dereceye girenleri de açıklayan Ak, “Bütün öğrencilerimiz heyecanlı. Heyecanınız hiç bitmesin. Çünkü kontrol edilebilen heyecan çalışmayı ve başarıyı beraberinde getirir” diye konuştu.

Yarışmada kızlar kategorisinde birinci Tepebaşı KEDEM’den Tuana Özler, ikinci Bademlik KEDEM’den Arife Yayılkan, üçüncü Yükseltepe KEDEM’den Ceylan Akça, erkeklerde ise birinci Bademlik KEDEM’den İsmail Asiler, ikinci Yükseltepe KEDEM’den Talha Sapmaz ve üçüncü de Tepebaşı KEDEM’den İsmail Dayı oldu. Dereceye giren öğrencilere bisiklet, yarışmaya katılan bütün öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye eden Başkan Ak, jüri üyelerine de yarışmaya verdikleri destekten ötürü plaket takdim etti. Program, KEDEM öğrenci ve öğretmenleriyle çektirilen toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan (Özel Haber) Ümit Özat: "Şenol Güneş konusu benim için kapanmıştır" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir