Kent Tiyatrosu Nisan’ı Çocuklara Masallar’la karşılıyor

Bu güne kadar binlerce tiyatro severi birbirinden güzel oyunlarla buluşturan Kent Tiyatrosu Nisan ayı boyunca çocuklar için sahne alacak.

Her hafta cumartesi günü Mamak Kültür Merkezi’nde (MKM) sahne alan Kent Tiyatrosu “Çocuklara Masallar” adlı oyunla Mamaklı çocukların karşısında. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Tiyatromuzun en güzel eserlerini büyük bir başarıyla sahneleyen Kent Tiyatromuz bu güne kadar binlerce Mamaklıya önemli bir kültür hizmeti gerçekleştirdi. Kent Tiyatromuz çocukları hem eğlendiriyor hem de sahneye çıkararak güzel bir deneyim kazandırıyor. Tamamen ücretsiz olarak yapılan vatandaşlara kapılarını açan Kent Tiyatrosu’na özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Meddah eşliğinde Keloğlan, Dede Korkut, Nasrettin Hoca ve ninelerimizin anlattığı masallardan kolaj çalışması yapıldığı Çocuklara Masallar son derece eğlenceli.

Çocuklara Masallar oyununda sahneye çıkan Mamak Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak oyunu izlemeye gelen çocukları sahneye çıkarıyor. Farklı bir deneyim yaşayan çocuklar sahnede masal kahramanlarından birini doğaçlama olarak canlandırıyor.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir