Mamak Zabıtası’ndan hijyen denetimi

Sorumluluk alanında bulunan iş yerlerinde rutin çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri bu yılın ilk çeyreğinde, pazar esnafından bakkalına, lokantasından pastanesine 21 bin 995 denetim yaptı. Denetimlerde ise 4 bin 941 esnafa uyarı veren ekipler, satışa sunulan gıdaların, gıda yönetmeliğine uygunluğunu ve etiketlerinin bulunup bulunmadığını kontrol ediyor. Vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketmesi için yoğun bir çaba harcayan ekipler, gerekli koşulların sağlaması için esnafa rehberlik ediyor.

Sağlıklı bir toplum yetişsin istiyoruz

İlçede yapılan haftalık rutin denetimler sırasında gıda üretimi yapan iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığına, işletmenin üretim izninin olup olmadığına ve ürünlerin saklanma koşullarına bakıldığını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Hijyen konusunda olumsuzluklar varsa uyarıyoruz. Gıda üretim yasasına aykırı üretim yapılmasını engelliyoruz. Biz hem denetim yapıyoruz hem de sağlıklı bir toplum yetişmesi için dikkatle çalışıyoruz dedi.

Titiz bir çalışma gerçekleştirildi

En son yapılan denetimlerde ise ağırlıklı olarak çalışanların kılık kıyafetinden, mekan temizliği ve üretim araçlarının temizliğine dikkat edildi. Ayrıca tatlı üretimi yapan pastane imalathaneleri de denetleyerek hijyen konularında tesislere uyarılarda bulunuldu.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir