Melih Gökçek, Çamlıderelilerle bir araya geldi

Programda konuşma yapan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Çamlıdere’ye son 3 yılda yapılan yatırımları anlattı, gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi verdi ve 16 Nisan’da yapılacak referandumda neden ’evet’ denilmesi gerektiğini vurguladı.

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda konuşma yapmak için sahneye gelen Melih Gökçek’e salonu dolduran Çamlıdereliler sevgi gösterilerinde bulunurken, bir tarafında ‘evet’ yazan, diğer tarafında ay yıldız bulunan balonlar uçuruldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından son 3 yılda ilçeye yapılan yatırımları kısaca anlatan Gökçek, “Son 3 yılda Çamlıdere’ye 86 trilyon liralık yatırım yaptık” dedi. Çamlıdere’ye yapılan yatırımları kalem kalem sıralayan Gökçek, Fen işleri Daire Başkanlığı tarafından 199 bin ton asfalt döküldüğünü, 7 köy yolu yapıldığını ve 49 kilometre tarım yolu açıldığını belirterek, “2 yıl içerisinde asfalt atılmamış yolunuz kalmayacak. Bunlara Benli Yaylası yolu da dahil” diye konuştu.

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”

19 kilometreye yakın içme suyu hattının döşendiğini vurgulayan Başkan Gökçek, Çamlıdere’ye 44 adet klorlama ünitesini yerleştirildiğini söyledi. Kırsal Hizmetler Dairesinin faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Başkan Gökçek, sözlerine şöyle devam etti:

“Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığımız ilçede nüfusa oranla kişi başına 500 liralık yatırım yaptı. Bunlar; 20 ton yem bitkisi tohumu, 3 bin 66 adet küçükbaş hayvan dağıtımı, 1 ton kavuzsuz arpa tohumu, 580 arılı kovan ve arıcılık malzemesi dağıtımıdır. Ayrıca yine Çamlıdere’de açtığımız Ahşap Şekillendirme kurslarımızda 49 kadın üyemiz sertifikasını aldı, 15 üye de kurslara devam ediyor. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” Hazreti Şeyh Ali Semerkandi Türbesi’nin çevresine dev bir park yapıldığını da vurgulayan Gökçek, Çamlıdere’ye 81 bin çiçek, 177 bin çalı ve 8 bin 624 yetişkin ağaç dikildiğini açıkladı.

“Avrupa bizim dirliğimizi, birliğimizi istemiyor”

Gökçek, konuşmasının son bölümünde 16 Nisan’da yapılacak referandumda neden evet oyu verilmesi gerektiğini de ayrıntılarıyla anlatırken, yapılan çalışmaların istikrar sayesinde olduğunu ve bu istikrarın devam etmesi için “evet” oyu verilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin geçmişten günümüze nereden nereye gelindiğini örneklerle anlatan Gökçek, “Duble yollar, hızlı tren, her ile hava limanı, her ile üniversite yapılması geçmişte hayaldi. Bunların tamamı AK Parti iktidarında istikrarla birlikte gerçekleşti. Avrupa bizim dirliğimizi, birliğimizi, kalkınmamızı istemiyor” ifadelerini kullandı.

Gökçek, konuşmasının ardından Çamlıdere Ahşap Şekillendirme Kursu’nu başarıyla tamamlayan kadınların sertifikalarını verdi. Hınca hınç dolu olan Atatürk Spor Salonundaki programda; Kızılcahamam ve Kazan Belediye Başkanları, Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, AK Parti, MHP, BBP İl Başkanları, Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler ve Nevzat Ceylan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları da bulundu.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir