(Özel Haber) Yerli ve milli lazer cihazı ile 4 ayrı hastalık tedavi ediliyor

Ali Aytaç Seymen tarafından tamamen yerli ve milli olarak üretilen “Celas” isimli lazer cihazı ile en çok karşılaşılan hemoroid, kıl dönmesi, anal fistül ve varis hastalıkları ağrısız ve sancısız tedavi ediliyor.

Son yıllarda sağlık alanında yaşanan değişim ve dönüşüme Türk mühendisler de ayak uydurdu. Fizyolog Dr. Ali Aytaç Seymen tarafından Bilkent Üniversitesi Cyberpark’ta üretilen “Celas” isimli lazer cihazı ile dört ayrı hastalık ağrısız ve sancısız tedavi edilebiliyor. Devlet destekli geliştirilen ve tamamen Türk üretimi olan lazer cihazı, hemoroid, anal fistül, kıl dönmesi, varis gibi şikayetlere yönelik hastalıklarda rahatlıkla kullanılıyor. Tedavi sonuçları ise oldukça memnuniyet verici.

Celas’ı üreten Fizyolog Dr. Ali Aytaç Seymen, 10 yıldır biyomedikal sektöründe AR-GE ve üretim çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, lazer doku etkileşimi üzerinde çalışmalar yaptığını söyledi. “Genel cerrahi alanında özellikle hemoroid, anal fistül, kıl dönmesi, varis gibi şikayetlere yönelik cihazın üretimini yaptık” diyen Seymen, Celas’ın tamamen yerli imkanlarla ve devlet desteği ile geliştirildiğinin altını çizdi. Celas ile binlerce hastanın tedavi edildiğini ve başarılı sonuçlar alındığını kaydeden Dr. Seymen, “Gold standart olarak nitelendirdiğimiz sistemimiz üniversite hastanelerinde ve özel hastanelerde güvenle kullanılıyor” diye konuştu.

Ayrıca dünya çapında bir patent başvurusu yaptıklarını ifade eden Seymen, yurt dışına ihracatın başladığını da belirterek, “Dünyanın en popüler iki fuarına katılım gösterdik. Ürünlerimiz yoğun ilgi gördü” şeklinde konuştu.

Celas ile ilgili geri dönüşümlerin memnun edici olduğunu söyleyen Seymen, “Cihaz, farklı operasyonlarda da kullanabilme avantajlarına sahip olduğu için hastanelerin ameliyathanelerinde standart olarak bulundurulabilir bir ürün haline geldi. Bir cerrah ameliyata girdiği zaman iki farklı özellik için Celas’ı kullanabiliyor. Avrupa çapında CE belgesine, ISO-9001 ve ISO-13485 belgelerine sahip imalat bölümümüzde iş güvenliğini de ön planda tutuyoruz” şeklinde konuştu.

“Celas Türk mühendisleri tarafından yapıldı”

Celas ile tedavi ettiği hastalarında yüz güldürücü sonuçlar elde edildiğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Bilgin Ünsal Avcıoğlu da, lazer cihazının tıpta birçok alanda kullanıldığını belirtti. Celas lazer sisteminin varis hastalarında toplar damarlar kesilmeden varisin tedavi edilmesi amacı ile çıkan bir cihaz olduğunu belirten Dr. Avcıoğlu, ”En çok karşılaşılan hemoroid, kıl dönmesi, anal fistül hastalığında da kullanılıyor. Celas Türk mühendisleri tarafından yapıldı. Ben uygulama alanı buldum. Çok güzel sonuçları var. Birçok hastada yaptığımız tedaviler yüz güldürücü. Ameliyat, dikiş, kanama olmadan ayakta yapılan tedaviler. Varis, hemoroid tedavisi sonrası hasta aynı gün evine gidiyor. Bu cihaz sayesinde ağrı son derece az, dokuya müdahale edişimiz lazerin etkisi ile çok az, minimum hasar maksimum etki elde ediyoruz. Başka alternatif tedaviler yaptırmasına, başka hekimlere gidip şifa bulamayan hastalarımıza biz şifa bulduk” ifadelerini kullandı.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir