Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu Van‘da

7’den 70’e herkesin ilgi gösterdiği Sincan Şehir Tiyatro ekibi izleyicilerden tam not aldı.

Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosunun ünü oyun çeşitliliği ve sayısı ile ilçe sınırlarını aştı. Sincanlıların büyük beğeni ile izlediği oyunlar bu defa Vanlı sanatseverler için sahnelendi. Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçesinde daha önceden hiç tiyatro oyunu sergilenmediğini öğrenen Sincan Belediyesi kolları sıvadı. 10 gün boyunca 24 seans çocuk oyunu ve 7 seans da büyük oyunu ile seyircilerin karşısına çıkarak 10 bin izleyiciyle buluşan Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, izleyenlerden tam not aldı. Veli Sevinç’in yazdığı, Gökhan Ay’ın yönettiği Yalancı Afacan çocuklar için, Abdullah Beyaztaş’ın yazdığı, Orhan Ay’ın yönettiği Biz Biriz adlı oyun ise büyükler için sahnelendi. 7’den 70’e Vanlıların büyük ilgi gösterdikleri oyunlar ayakta alkışlandı. Vanlılar ile buluşmanın heyecanını yaşayan Şehir Tiyatrosu ekibi, Bahçesaray Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından da büyük bir ilgi ve sevgiyle karşılandı. Bahçesaray Belediye Başkanı Serhat Karabektaş, tiyatro gösterisi sonrası Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya ve Şehir Tiyatrosu ekibine teşekkür etti.

Sahnedeki performansıyla büyük alkış toplayan yönetmen Orhan Ay, çocukların gözündeki sevincin her şeye bedel olduğunu ifade etti. Ay, “Okullarında oyun sergileyerek onların gelecekte tiyatro oyuncusu olmalarına dair teşvikte bulunduğumuza inanıyorum. Çünkü oyundan sonra çocuklardan gelen soruların nasıl tiyatrocu olabiliriz üzerine olması bizi hem mutlu etti, hem de bize umut verdi” dedi.

İlçede sadece çocuklardan değil büyüklerden de olumlu tepkiler aldığını söyleyen Ay, “Sokaklardan geçerken oyunlarımızın repliklerini tekrar eden insanlar gördük bu da bize en güzel hediye oldu” diye konuştu.

Hizmet anlayışıyla belediyecilik alanında yeni bir çığır açan Sincan Belediye Başkanı Tuna, her şeyin çocuklar için olduğunu söyledi. Başkan Tuna, “Ülkemizin geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızı sosyal yönden desteklemek hepimizin görevidir. Eğer biz Sincan’dan kilometrelerce uzaktaki bir çocuğun yüzünü güldürebildiysek, hayallerine yeni bir ışık açabildiysek ne mutlu bizlere. Biz sadece Sincanımızın değil bize ihtiyacı olan herkesin yanındayız, imkânımız ölçüsünde de yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir