Sincan Belediyesinde staj başvurusu için son gün 9 Mayıs

10 Nisan’da başlayan başvurular 9 Mayıs tarihinde sona erecek.

Sincan Belediyesi kapılarını yine Sincanlı öğrencilere açıyor. Müracaatlar için sadece “mesleki ve teknik lise öğrencisi olmak” şartı aranıyor. Sincan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne yapılacak başvurular için son gün 9 Mayıs. Staj programına katılmaya hak kazanan öğrenciler, Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatıyla kura çekimi ile belirlenecek. Noter huzurunda yapılacak kura çekimi, 11 Mayıs saat 14.00’de Sincan çok katlı otoparkta yer alan Sincan Belediyesi Rüstem Altunbaş Konferans Salonunda gerçekleşecek.

Başkan Tuna kimseye ayrıcalık yapılmadığını söyleyerek, “Bizim noter huzurunda kura çekimi yapma gibi bir zorunluluğumuz yok. Ama temel felsefemizde ‘adalet’ ilkesi var. Çünkü biliyoruz ki harcı adalet olmayan binalar çürük olur ve ufak bir sarsıntıyla yıkılırlar. Bizler bu sarsıntılara mahal vermeden hizmet ediyor ve vatandaşlarımızın programlardan eşit şekilde faydalanması için çalışıyoruz” dedi.

Başkan Tuna, adaletin bir gün değil her daim olması gerektiğini vurgulayarak, “Bizim inancımızda, ecdadımızdan gelen mirasta da adalet en sarsılmaz temel olmuştur. Adalet bir gün birine, bir gün diğerine değil herkese kendi hakkını vermek konusunda devamlı bir iradedir. İnşallah bizler bu iradenin devamlılığını sağlamaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir