Tayfun Talipoğlu’nun ismi Çankaya’da yaşayacak

Çankaya Belediyesi, yapımı süren yeni parklarından birine Tayfun Talipoğlu’nun adını verme kararı aldı. 21 Mart 2017 tarihinde 55 yaşındayken hayata veda eden Talipoğlu’nun adı Sancak Mahallesinde yaşayacak. Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamını daha sonra birçok televizyon kanalında sürdüren ve “Bam Teli – Bir Yol Hikayesi” adlı programıyla hafızalara kazınan Tayfun Talipoğlu, çok sayıda ödül ile meslek yaşamını taçlandırdı. Siyasetten spora, bilimden sanata kadar birçok alanda topluma mal olmuş değerlerin isimlerini parklarında ve tesislerinde yaşatan Çankaya Belediyesi, ünlü gazeteci Tayfun Talipoğlu’nun adını da yeni bir parka veriyor.

“Çok değerli bir gazeteciyi, iyi bir insanı kaybettik” diyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Maalesef Tayfun Talipoğlu çok genç yaşta aramızdan ayrıldı. Gazetecilik ve televizyonculuk mesleğine önemli katkıları olan Tayfun Talipoğlu’nun adını yeni yaptığımız bir parkımıza vermeye karar verdik. Anısını yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Spor Toto Teşkilatı ile iş birliği içinde yapılan spor temalı yeni park, 4 bin 325 metrekare alanı ve 2 bin 500 metrekare yeşil dokusuyla dikkat çekiyor. Park, koşu yolu, fitness alanı, basketbol ve voleybol sahaları ile spor yapmak isteyenlere önemli olanaklar sağlarken, çocuk oyun alanı ve oturma grupları da bölge halkına huzurlu bir ortam sağlayacak. Sancak Mahallesinde, Tiflis Caddesi ile 516. Sokak kesişiminde bulunan yeni park, çalışmaların tamamlanmasının ardından mayıs ayında törenle halkın hizmetine sunulacak.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir